Logga
  • Skugga

Öppettider och schema

Våra bemannade öppettider hittar du här till höger på sidan.
Du som har minst ett halvårskort eller autogiro tränar när du vill dygnet runt på båda våra gym - på Fabriksgatan och på Sapa Arena!

Ska du gå på något pass - se schema längre ner på sidan - så bokar du det via telefon 0383-156 44.
Dropin på platser som är kvar!

Schemat ändras ändras vid storhelger och semester!
Vi försöker uppdatera hemsidan så fort det blir ändringar - följ oss gärna även på Facebook för snabba ändringar som kan ske - www.facebook.com/friskvardcenter

Öppettider

Bemannade tider OBS! vecka 28-31 se nedan.

Mån-Tors . . . . . . . . . . . . . 06.30-21.00

Fredagar . . . . . . . . . . . . . 06.30-19.00

Lördagar . . . . . . . . . . . . . 09,00-12,00

Söndagar . . . . . . . . . . . . .15,00-19.00

Träning på Sapa Arena

Vi har totalt tre pass på Sapa Arena. Arena HIT - måndag kl. 17.30 och torsdag kl. 18.15. PT-grupp - onsdag kl. 19.00.
Du anmäler dig som vanligt till passen på tfn. 0383-156 44, men du behöver ha tagg och kod för att träna på dessa pass.

Öppettider

Du med tagg/kod tränar HELA DYGNET - när du vill!

Höstschema 2017 från v. 34

Måndagar

Aktivitet Tid Instruktör
Cirkel / Puls - 45 min 06.45 Andreas
Tabata - 45 min - från vecka 40 12.00 Jenny & Andreas
Bodypump® 17.00 Martina
Arena HIT på Sapa Arena - 45 min 17.30 Ellinor
Bodycombat® 18.00 Helena
Spinning - Activio - Aktiv Puls 55 min 18.30 Daniel I
Sh´bam® - från v. 41 19.00 Karin
Spinning - Activio - Intervall 75 min - från v. 39 19.45 Johan

Tisdagar

Aktivitet Tid Instruktör
Mamma-barn - OBS! Kurs 2-6 mån. - start v. 41 09.30 Jenny
Mamma-barn - OBS! Kurs 2-6 mån. - start v. 41 11.00 Jenny
Spinning - Activio - 45 min 12.00 Jeanette
Hathayoga - 45 min 17.15 Jessica
CXWORX® - 30 min 18.00 Martina
HIT 18.30 Daniel B
Spinning Activio - Aktiv Puls 55 18.45 Susanne

Onsdagar

Aktivitet Tid Instruktör
Mamma-barn - från ca. 6 mån - från v. 41 09.30 Jenny
Kettlebell 17.30 Marcus
Pilates - 70 min 18.30 Annica
Spinning - Activio - Distans 65 min 18.45 Katarina
PT-grupp Sapa Arena 19.00 Marcus
Bodypump® 19.45 Maria K

Torsdagar

Aktivitet Tid Instruktör
Spinning - Activio - 45 min 06.45 Jeanette
Bodypump® 45 min 12.00 Anna
Bodycombat® 17.00 Elin
Functional Moves® - 45 min 18.00 Sofi
Arena HIT på Sapa Arena 18.15 Ellinor
Spinning - Activio - Aktiv Puls 55 min 18.30 Malin

Fredagar

Aktivitet Tid Instruktör
Tabata - 45 min 06.45 Jenny & Andreas
Seniorträning - från v. 37 09.30 Andreas
Spinning - Activio - Cardio Puls - 45 min 17.00 Christina
Tabata - 45 min 17.15 Sylvia & Maria O

Lördagar

Aktivitet Tid Instruktör
Spinning - Activio - Intervall 75 min - från v. 43 10.00 Johan
Eventlördag - Varierande pass 1 gång i månaden! Mer info kommer inför varje gång :-) Varierande

Söndagar

Aktivitet Tid Instruktör
Bodystep® - från v. 37 17.00 Maria K
Spinning - Activio - Cardio Puls 55 min 17.00 Jeanette / Christina
Bodypump® 18.00 Anna

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Ta del av våra senaste nyhetsuppdatering på Vetlanda Friskvårdcenter!
Fyll i din epostadress, namn och efternamn nedan och skicka in.
Ett verifieringsmail skickas ut till den angivna epostadressen.

  • Kontakt
  • Om Oss
  • Träning
  • Länkar